Polanica ZdrójUzdrowiskowa miejscowość z mnóstwem atrakcji, idealna na spędzenie urlopu w Sudetach.

picture

Fontanna w Parku Uzdrowiskowym Wieczorne pokazy kolorowej fontanny.

Od maja do końca września w weekendowe wieczory przy fontanie zbierają sie przechodnie podziwiający muzyczny i świetlny spektakl pięknej fontanny. W rytm muzyki, podświetlone kolorowymi lampkami tryskające strumienie wody tworzące różne figury, dostarczają estetycznych przeżyć skupionym wokół widzom.

Tor saneczkowy Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.

W okresie letnim odważni zjeżdżacze saneczkowi na torze o długości 450 metrów, mogą rozwinąć prędkość nawet do 40 km/h. Tor zapewni atrakcje wszystkim, jest całkowicie bezpieczny, pozwala również na wolniejsze przejazdy dzięki regulowaniu prędkości hamulcem. Zazwyczaj po pierwszym zjeżdzie ma się ochotę spróbować raz jeszcze.

Park Zdrojowy Piękne miejce na spacer wśród zieleni.

Wpisany do rejestru zabytków, jest najbardziej urokliwym miejscem w Polanicy. Szczególnie piękny wiosną, gdy zakwitają rododendrony, oszałamiające kolorami i zapachem. Na jego terenie znajduje się 15 pomników przyrody, rzadkie okazy drzew, lecz najpiękniejszy jest i tak dzięki obfitości lip, klonów, jarzębin oraz śpiewu ptaków go zamieszkujących.

picture

Piekielna Góra Malownicza trasa "obowiązkowa".

Łatwa do pokonania trasa docierająca do restauracji "Piekiełko", skąd rozpościerają się ładne widoki na Piekielną Dolinę, Góry Bystrzyckie i Góry Sowie. Świetna na spacer lub rowerową przejażdżkę.

Pijalnia Wielkiej Pieniawy Szansa pokosztowania słynnej uzdowiskowej wody.

Budynek znajduje się na terenie Parku Zdrojowego, jest tłumnie odwiedzany przez kuracjuszy i turystów. Dostępna tu zdrowa woda, jest niezwykle ceniona dzięki swym dobroczynnym właściwościom. W hali pijalni często odbywają się imprezy kulturalne, a tuż obok znajduje się Teatr Zdrojowy im. Mieczysławy Ćwiklińskiej.

Deptak wzdłuż rzeki Polanickie centrum.

Deptak ciągnie się wzdłuż Bystrzycy Dusznickiej i jest najpopularniejszym miejscem w miasteczku. Ładne miejsce spacerowe, z mnóstwem kramów z pamiątkami, sklepików, oraz restauracji i kafejek. Na deptakiem wznosi się kościół Wniebowzięcia NMP, rozbrzmiewają dzwony, wokół roztacza się wakacyjna atmosfera beztroski. Wyjątkowo nastrojowo prezentuje się nocą.

Imprezy kulturalne i sportowe

Przez cały rok w Polanicy ma miejsce wiele wydarzeń sportowych i kulturalnych wartych odwiedzenia. Liczne koncerty muzyki poważnej i rozrywkowej, zawody sportowe, przedstawienia teatralne oraz coroczne, słynne już imprezy: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Uzdrowiskowej, Międzynarodowy Turniej Szachowy im. Akiby Rubinsteina, Grand Prix MTB Czesława Langa wyścig kolarski SUDETY TOUR, Międzynarodowe Targi Uzdrowiskowe Natura Sanat, Polanickie Koncerty Muzyki Kameralnej i Organowej, Picnik Country - przepustka do Mrągowa oraz wiele innych.

Błędne Skałki


Fantastyczne formy skalne ukształtowane przez naturę, tworzące malowniczy labirynt pełen wąskich przejść. Jeden z najbardziej atrakcyjnych zakątków w Górach Stołowych.

Szczeliniec Wielki


Najwyższy szczyt w Górach Stołowych, z którego rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę. Prawdziwa uczta dla oczu ze względu na obfitość i różnorodność stworzonych przez naturę rzeźb skalnych.

Twierdza Kłodzka


Doskonale zachowana zabytkowa budowla obronna, zawierająca ogromne bastiony, komnaty i podziemne labyrynty. Uznawana za jeden z najciekawszych tego typu obiektów w Europie. Piękne widoki z bastionów oraz podziemne, wąskie korytarze zapewniają niepowtarzalne przeżycia.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie


Największa jaskinia Sudetów, wciąż niezbadana w całości. Bardzo atrakcyjna dzięki wielobarwnej szacie naciekowej, bogactwu występujących form oraz pozostawionym kościom zwierząt polodowcowych.

W okolicy trzeba odwiedzić również: